Lokalföreningarnas och distriktens årsmöten 2020

Östra Blekinge lokalförening
När: Måndagen den 10 februari,
Var: Strandgården i Karlskrona

Umeå lokalförening
När: Måndagen den 10 februari, kl. 18.30
Var: Folkets Hus, Umeå

Storstockholms lokalförening
När: Tisdagen den 11 februari, kl. 17.00-20.00
Var: Kavallerivägen 24, Rissne Torg, Sundbyberg

Södra Kalmar läns lokalförening
När: Söndagen den 16 februari, kl. 13.00
Var: TIC-huset, Trädgårdsgatan i Kalmar

Västerås lokalförening
När: Måndagen den 17 februari, kl. 17.00
Var: På Eriksborg

Västmanlands distrikt
När: Måndagen den 17 februari, (efter lokalföreningsmötet)
Var: På Eriksborg

Norrtälje lokalförening
När: Torsdagen den 20 februari kl. 18.00-20.00
Var: ROS samlingssalen, Hamnvägen 12, Norrtälje

Nordvästra Storstockholms lokalförening
När: Torsdagen den 20 februari, kl. 18.00-20.00
Var: ABFs lokaler, Västra bangatan 31E i Märsta

Borås lokalförening
När: Måndagen den 24 februari, kl. 15.00
Var: Träffpunkt Simonsland, lokal: Nätverket

Norrköpings lokalförening
När: Torsdagen den 27 februari, kl. 18.00-20.00
Var: På Thapperska i Nörrköping

Örnsköldsviks lokalförening
När: Torsdagen den 27 februari, kl. 18.30
Var: Café himmel o Pannkaka, Fabriksgatan 25, Örnsköldsvik

Västernorrlands distrikt
När: Torsdagen den 27 februari, kl. 19.00
Var: Café himmel o Pannkaka, Fabriksgatan 25, Örnsköldsvik

Södertälje lokalförening
När: Lördagen den 29 februari, kl. 14.00-16.00
Var: Allaktivitetshuset, Barrtorpsvägen 1a, Keramiken, Södertälje

Nordvästra Skåne lokalförening
När: Söndagen den 1 mars
Var: Ringtorpsgården

Hallands Lokalförening
När: Söndagen den 1 mars, kl. 14.00
Var: Servicehuset Karl XI, Halmstad

Jönköpings läns lokalförening
När: Söndagen den 1 mars, kl. 12.00
Var: i Vrigstad på Vrigstads Wärdshus

Jönköpings läns distrikt
När: Söndagen den 1 mars, kl. 14.00
Var: i Vrigstad på Vrigstads Wärdshus

Göteborgs lokalförening
När: Onsdagen den 4 mars, kl. 18.00
Var: Aktivitetscenter på Dalheimers Hus, Slottsskogsgatan 12

Skellefteå lokalförening
När: Onsdagen den 4 mars, kl. 18.30
Var: Storgatan 50, konferensrum 2, i samma hus som RTPs kansli

Mellersta Södermanlands lokalförening
När: Torsdagen den 5 mars, kl. 18.00
Var: Funktionshindersföreningarnas Hus. Linnégården. Katrineholm
Ingång: Linnévägen 23

Värmlands läns distrikt
När: Lördagen den 7 mars, kl. 13.00
Var:(Uppgifter kommer senare)

Karlstads lokalförening
När: Lördagen den 7 mars, kl. 12.00
Var: (Uppgifter kommer senare)

Gävleborgs lokalförening
När: Lördagen den 7 mars, kl. 13.00
Var: Tullbomsgården, Gävle

Uppsala lokalförening
När: Tisdagen den 10 mars, kl. 18.30
Var: Kungsgatan 64, Uppsala

Uppsala läns distrikt
När: Tisdagen den 10 mars, kl. 19.30
Var: Kungsgatan 64, Uppsala

Jämtland/Härjedalens distrikt och lokalförening
När: Onsdagen den 11 mars, kl. 18.00-21.00
Var: Prästgatan 58, Östersund (Solberg)

Piteå lokalförening
När: Onsdagen den 11 mars, kl. 18.30
Var: Kvartersgården, Aronsgatan 2, Piteå

Kalmar läns distrikt
När: Lördagen den 21 mars, Kl. 13.00
Var: Tic-huset, Kalmar

Älvsborgs distrikt
När: Måndagen den 23 mars, kl. 15.00
Var: Träffpunkt Simonsland, lokal: Vänskapen

Göteborgs distrikt
När: Torsdagen den 26 mars, kl. 18.00-20.30
Var: Sal Karl Johan, Dalheimers hus,
Slottsskogsgatan 12, Göteborg

Stockholms läns distrikt
När: Torsdagen den 26 mars, kl. 17.00
Var:Distriktskansliet, Kavallerivägen 24, Rissne Torg, Sundbyberg.

Gävleborgs distrikt
När: Lördagen den 4 april, kl. 13.00
Var: Tullbomsgården, Gävle